A co v těch budovách?

2. května 2018 v 11:04 | Jiří Stratil
Smyslem každé stavby je především její účel. A tak i na Staroměstském náměstí by i sebelepší architektonické nápady dostavby nemohly uspět, kdyby neměly dostatečně životné a perspektivní využití. Radnice zde již nemusí být, neboť MHMP má svoje budovy jinde. Tedy jak využít tyto navržené domy?

Nové radniční křídlo je součástí staré budovy, má nad zaklenutou vstupní síní dvě patra a podkroví. Celá budova může být využívána variabilním způsobem, třeba i k pronájmu jediné firmě vhodného zaměření (výstavy, kanceláře, reprezentační akce Magistrátu).

Další dva domy jsou uvnitř propojené, v přízemí prvního může být prodejna (např. pragensií), v přízemí druhého domu kavárna, také s venkovním stolováním ve dvoře. Oba domy mají tři patra a půdu, které mohou být pronajaty rovněž jedné firmě (Pražská informační služba nebo zastoupení jiné firmy vhodného zaměření /např. vývojová elektronika/ apod). Prostory pak mohou být využívány jako kanceláře, k propagaci předmětu pracovní náplně a k vlastním kulturním akcím. Řesení interiérů je proto variabilní, pro možnosti různých stavebních úprav.

Poslední dům dostavby se hodí cele pro výstavní využití a může být pronajat třeba NG nebo jiné galerii (trvalejší expozice, např. historický a stavební vývoj Staroměstského náměstí).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama